Stanovisko k vakcínam proti COVID Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Naša iniciatíva vznikla kvôli používaniu geneticky modifikovaných organizmov (ďalej len „GMO“) v poľnohospodárstve. Napriek tomu si dovoľujeme vyjadriť naše stanovisko k aktuálnym vakcínam (mRNA a vektorové DNA vakcíny) proti ochoreniu COVID, ktoré súvisia s GMO. Dotknutí občania (laická verejnosť) sa touto témou musia zaoberať, aby mali pri slobodnom a zodpovednom rozhodovaní všetky informácie.

 

Súvisia vakcíny s GMO?

Nariadenie EÚ 2020/1043 udeľuje vakcínam, ktoré obsahujú GMO alebo pochádzajú z GMO výnimky z dodržiavania niektorých bezpečnostných pravidiel pre GMO. Toto nariadenie vzniklo kvôli aktuálnym vakcínam proti COVIDVektorové DNA vakcíny obsahujú GMO, konkrétne modifikovaný adenovírus, ktorý slúži ako nosič genetickej informácie S-proteínu. MRNA vakcíny pochádzajú z GMO, konkrétne molekula mRNA v týchto vakcínach, ktorá kóduje S-proteín, pochádza z modifikovaných baktérií E.Coli, v ktorých bola namnožená.
 

Je zaručená bezpečnosť vakcín?

Čas sa urýchliť nedá, preto nikto nemôže s istotou tvrdiť, že očkovanie týmito vakcínami je, alebo nie je bezpečné. Jednotlivé vakcíny musia prejsť klinickými skúškami, ktoré pozostávajú zo štyroch fáz štandardne trvajúcich dlhé roky (aj cca. 8 rokov), tak sa dá dokázať ich účinnosť a bezpečnosť vrátane dlhodobých nežiaducich účinkov. Je logické, že nie je možné dramaticky skrátiť trvanie klinických skúšok a plne zaručiť ich dlhodobú bezpečnosť. Vakcíny proti COVID sú novým typom v praxi používaných vakcín, ktoré sú podmienečne schválené, sú stále v procese klinických skúšok začali sa hromadne používať vo veľmi krátkom čase, čo nutne vedie k otázke: Je dostatočne preukázaná ich bezpečnosť a efektivita?

Uvedomujeme si, že výnimočné situácie vyžadujú výnimočné riešenia, no nad vakcínami visia otázniky a nezostáva nič iné iba dúfať, že prípadné riziká očkovania neprevýšia riziká ochorenia.

Záver:

 • Považujeme za nesprávne presadzovať plne neotestované, aktuálne vakcíny, ako jedinú možnosť boja proti COVID.

 • Považujeme za nesprávne, ak zodpovednosť za prípadné nežiaduce účinky spôsobené vakcínami bude niesť len občan.

 • Považujeme za nesprávne, ak občania nie sú dostatočne informovaní o vakcínach, čo je spôsobené aj chýbajúcou vyváženou diskusiou v médiách.

 • Považujeme za nesprávne akékoľvek formy nátlaku do očkovania a povinné očkovanie. Očkovaniu musí predchádzať slobodné a informované rozhodnutie.

 • Považujeme za správne, nájsť príčinu COVID-u a zabezpečiť, aby sa súčasná situácia neopakovala.

 • Považujeme za správne, intenzívne podporovať a hľadať aj iné liečebné, preventívne a profylaktické možnosti boja proti COVID.

 • Považujeme za správne, zabezpečiť v médiách vyvážené diskusie odborníkov s rôznymi názormi, ktoré môžu prispieť k nájdeniu nových riešení a názorov.

 

Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO

 

Prečítané 3807 krát
štvrtok, 09 december 2021 07:44 Napísal(a)  In GMO 24 komentáre
Ing. Peter Sudovský

Vyštudoval odbor Environmentálne inžinierstvo. Pracuje v oblasti ochrany životného prostredia. GM plodiny a potraviny považuje za hrozbu, zbytočnosť a krok vedľa, za ktorý nesieme určitú zodpovednosť my všetci.

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Komentujte

Pridať komentár

0

Komentáre (24)

Načítať predchádzajúci komentár
 • Great! I will definitely try this.

  Grant | Home Addition

 • Marten James

  Admin nástroje

  The percentage of people who need to be immune in order to achieve herd immunity varies with each disease. We are providing high-quality Commercial Pest Control in New York City.

 • You deliver informative information related to covid-19 in detail. We should follow SOPs for protection.
  If you are worried related to junk removing work, Then you should avail Commercial Junk removal in Baltimore MD for quality work.

 • Your blog is basically related to Medical. Medical students can get to know about the harmful action of injection. More, A4 Painting Plus solves all water-related problems to your house by providing the Water Damage Restoration in Sacramento CA service at a reasonable price.

 • To be honnest, as the owner of https://www.multigouttieres.ca, i completely refuse to get vaccinated by this thing called a "vaccine" ARNm are not common vaccines and we should be super careful about it.

 • Gabriela Hrnčiarová

  Admin nástroje

  Dobrý deň pán inžinier .Vdaka Bohu za takýchto ľudí ako ste Vy .Mám však dojem ,že bez Božej pomoci to nezvládneme ,tu už ide o boj mocnosti zla! Možno to znie fantastický ,ale všetko ,čo zlé je a bolo na tomto svete je práca Satana !Mám 50rokov nemám vysokoškolské vzdelanie len dar od Boha predvídať veci a život mi to na mnohých úrovniach potvrdil aj ostatní smrteľníci sa o tom za krátko presvedčia . Lebo to čo sa deje v oblasti vedy je mimo človeka a verte ,či nie nič by sa nedialo zle a zároveň tak rafinované zároveň dokonale nebyť pána temna ,ktorý to tu všetko vedie k zániku .Preto najväčšia zbraň je pokora a modlitba a viera v otca nebies a Zeme!Boh s nami!

 • Tento článek je špatný, protože nenápadně pomáhá covidové mafii zvyšovat zisky. Žádný boj proti covidu vám nepomůže. Boj proti covidu je prospěšný jen covidové mafii. Ona potřebuje hlavně oddalovat nákazu na později, aby boj trval, co nejdéle. My už od začátku víme, že se nakazí všichni. Už se o tom píše i v médiích.

  Jediný správný postup je opak toho, co chce covidová mafie. Tedy nakazit se, nechránit se, netestovat se, nenutit nikoho do náhubkování a nestrašit vakcinováním. Vyzývám všechny: Přestaňte se chránit! Sundejte náhubky!. Jinak na sebe přivoláváte čím dál horší zdražování, znehodnocování úspor, zadlužování a útlak.

 • Ďakujem za tento príspevok a odvahu!

 • Dakujeme za odvahu. Kiez by vas bolo viac, u ktorych je jasne, ze nesuhlas s beznymi interpretacia v mainstreamoch nie je sposobene "dezolatnostou" ale zdravym rozumom.

 • Palec hore!