Glyfosát reautorizovaný do konca roka 2017

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Členské štáty EU zatiaľ nenabrali odvahu a nedokázali ani na 3-krát zrušiť alebo predĺžiť re-autorizáciu látky glyfosát, ktorá je súčasťou najpredávanejšieho herbicídu Roundup od spoločnosti Monsanto.

V dôsledku toho sa Európska komisia (EK) rozhodla predĺžiť jeho autorizáciu o 18 mesiacov do konca roka 2017 (pôvodná skončila 30.6.2016). Dovtedy by mala ECHA (Európska chemická agentúra) posúdiť toxicitu glyfosátu.

EK zároveň vyzvala členské štáty a poskytla im 3 odporúčania ohľadom glyfosátu:

1) zakázať koformulant zvaný „POE-tallowamine“ v produktoch založených na glyfosáte (bežne sa v nich používa).

2) minimalizovať použitie glyfosátu vo verejných parkoch, ihriskách a záhradách.

3) minimalizovať použitie glyfosátu pred zberom plodín.

Viac o glyfosáte a rozhodnutí EK nájdete tu.

Ak sa chcete zapojiť do európskej aktivity, ktorá žiada ECHA o transparentný proces hodnotenia glyfosátu, môžete zaslať mail Geertovi Dancetovi (riaditeľovi ECHA). Poslať mail do ECHA

Prečítané 6492 krát
utorok, 19 júl 2016 16:14 Napísal(a)  In Zákony a GMO 3 komentáre
Martin Chudý

Mojou životnou misiou je pomáhať ľuďom získať správne vedomosti a vytvoriť si správne návyky a presvedčenia, prostredníctvom ktorých dosiahnu optimálne zdravie a svoje osobné a pracovné ciele. Som zakladateľom FB komunít „Prevezmite kontrolu nad svojim ZDRAVÍM“ a „Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť“, na ktorých napĺňam svoju životnú misiu...

Webstránka: https://www.martinchudy.sk E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Komentujte

Pridať komentár

0

Komentáre (3)