nedeľa, 22 december 2019 08:50 In Slovensko a GMO Tags
44 komentáre

Oznamujeme a vyzývame verejnosť aby sa zapojila do pripomienkového konania, ktorým sa mení legislatíva, ktorá umožní zakázať pestovanie GMO na Slovensku. Jedná sa o zákony č. 151/2002 Z.z a č. 184/2006 Z.z., do ktorých sa implementuje smernica Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2015/412 z  11. marca 2015 , ktorou sa mení smernica 2001/18/ES, pokiaľ ide o možnosť členských štátov obmedziť alebo zakázať pestovanie geneticky modifikovaných organizmov (GMO) na ich území.

piatok, 25 marec 2016 06:55 In Slovensko a GMO Tags
5 komentáre

Podporili sme otvorený list Vidieckej platformy novej pani ministerke Pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ktorý podpísali organizácie, ktoré sa zaoberajú alebo priamo pracujú s pôdou / potravinami ako aj odborníci. List rieši viacero priorít, v jednej z nich je upozornené aj na technológie ako GMO, pesticídy a monokultúry.

O GMO sa nemá mlčať (už sa zverejňujú aspoň okresy - stále nie konkrétni pestovatelia alebo miesta).
 
Zákaz bez podpory poľnohospodárov sa dosiahnúť nedá, keďže len oni môžu povedať či to chcú pestovať alebo nechcú. Čo hovorí príroda, na to sa jej pýta snáď len ten, kto pracuje s pôdou s láskou a nie ziskuchtivo.
 
Za priaznivú správu považujeme aj odpoveď, ktorá sa nám dostala pred voľbami od strany, ktorá bude na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, kde na otázku či budú presadzovať zákaz pestovania GMO plodín na Slovensku nám odpovedali ÁNO.
 
Pripomenieme im ešte, aby sa to stalo ich prioritou.
 
piatok, 18 marec 2016 08:41 In Slovensko a GMO Tags
29 komentáre
Spomínate si na náš AGRO-GMO dotazník? Spomínate na to, čo nám pred voľbami odpovedali niektoré strany? 
 
Z nich sa niektoré dostali do parlamentu a niektoré dokonca aj do vlády. Teší nás najmä dotazník strany, ktorá bude mať na starosti Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, nakoľko nám odpovedali veľmi prívetivo (dokonca ako prví nám pred voľbami odoslali dotazník).
 
Samozrejme, my sme nezabudli a preto sme sa jednotlivým stranám rozhodli pripomenúť ako nám odpovedali (SNS,   Most - Híd,   Sieť,   ĽS Naše Slovensko,   Sme rodina - Boris Kollára tak im dnes posielame späť dotazníky, spolu s priateľským povzbudením, aby na to nezabudli ani pri schvaľovaní nového programového vyhlásenia vlády...
 
Čoskoro za nimi pôjdeme aj s našou petíciou...