MOTTO (2)

citat

popup formular

GMO-free komunita

Naša komunita spája ľudí, ktorí nesúhlasia s pestovaním GMO plodín, produkciou potravín s GMO a kŕmením zvierat krmivami s obsahom GMO plodín. Preto chceme, aby sa označovali výrobky zo živočíšnej produkcie, ktoré pochádzajú zo zvierat kŕmených GMO. Viaceré vedecké štúdie preukázali, že GMO plodiny sú veľmi rizikové a môžu prispieť k rozvoju viacerých zdravotných problémov. Pesticídy, ktorých používanie sa vďaka GMO plodinám zvýšilo (1), ohrozujú mnohé prirodzene žijúce živočíchy (2, 3, 4) a znečisťujú životné prostredie (5, 6).  

Či už na základe týchto skutočností, alebo z vnútorného presvedčenia, odmietame konzumovať GMO plodiny v akejkoľvek podobe.

Tým sa pridávame k stovkám miliónov ľudí po celom svete, ktorí odmietajú konzumovať tieto plodiny a potraviny z nich vyrobené.

Ako členovia slovenskej GMO-free komunity sa zaväzujeme, že budeme dodržiavať Kódex GMO-free komunity a vyhýbať sa všetkým potencionálnym zdrojom GMO v potravinách.

 

Ako sa stať členom komunity?

Podpíšte Petíciu za zdravé potraviny a Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov, čím získate možnosť stať sa členom našej GMO-free komunity. Podpis petície je povinný pre účasť v komunite. Okrem podpisu petície nám môžete pomôcť aj týmito spôsobmi:

1. Zapojte sa do našich spoločných aktivít (pomoc s infostánkami, prepravou, tvorbou propagačných materiálov, komunikácia s médiami) – pravidelne organizujeme rôzne akcie, na ktorých nám mnohí z vás pomáhajú, za čo vám srdečne ďakujeme (akciu môže navrhnúť aj ktokoľvek z nových členov komunity). Ak už nebude prebiehať zber podpisov, každý dobrovoľník na našich akciách má automaticky právo stať sa súčasťou GMO-free komunity.

2. Podporte nás ľubovoľnou finančnou čiastkou – s organizovaním našich akcií sú spojené aj nemalé finančné náklady, ktoré sme dlhé obdobie hradili z vlastných zdrojov. Každá finančná čiastka, ktorou nás podporíte, nám pomôže a vám dá možnosť stať sa súčasťou GMO-free komunity (ak už nebude prebiehať zber podpisov), ako aj získať ďalšie výhody.

 

Ak sa chcete stať členom GMO-free komunity, vyplňte kontaktný formulár uvedený nižšie alebo napíšte priamo nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  váš mail (na ktorý chcete byť kontaktovaný), meno, adresu (obec), povolanie, dátum narodenia* a telefón*. Ak nás budete kontaktovať mailom, tak nám napíšte, či nám chcete pomáhať ako dobrovoľník a ak áno, uveďte ako konkrétne (zber podpisov; podpisové akcie; stretnutia; infostánky; iné). Ako člen komunity budete pravidelne a v predstihu informovaný o našich aktivitách a akciách a budete mať na nich tiež možnosť prezentovať sa a šíriť svoje myšlienky, ako aj iné výhody. 

*nepovinné údaje 

Členovia GMO-free komunity

Meno

Stav

(podporovateľ je tá osoba, ktorá prispela na transparentný účet OI Slovensko bez GMO)

Podporil sumou (euro)

Dátum posledného podporenia
Daniel Lešinský  Autor Petície/Podporovateľ nezverejnené 30.6.2014
 Martin Chudý  Autor Petície/Podporovateľ 10 27.6.2014 
 Peter Sudovský  Autor Petície/Podporovateľ  10  15.7.2014 
Mária Potočňáková  Autor Petície    
Vladimír Skokňa Dobrovoľník    
Viera Králičeková  Podporovateľ 30  13.10.2014 
 Daša Baničova  Dobrovoľník     
  Renáta Peterčáková  Dobrovoľník     
 OZ Priatelia Sophie  Dobrovoľník     
 František Cimerman Dobrovoľník    
 nezverejnený Dobrovoľník    
Kamila Sodomová Dobrovoľník    
Vlado Zlatoš Dobrovoľník    
nezverejnený Dobrovoľník    
Renáta Blahušiaková Dobrovoľník    
Denisa Petrášová Dobrovoľník    
Matej Feco Dobrovoľník    
Viera Hrkútová Dobrovoľník    
Šimon Krist Dobrovoľník    
Peter Priehoda Dobrovoľník    
nezverejnený Dobrovoľník    
Mária Šupová Dobrovoľník    
Zuzana Klučárová Dobrovoľník    
 Ľubomíra Priehodová Dobrovoľník    
Peter Polomský Dobrovoľník    
Lucia Meňhartová Dobrovoľník    
 Jozef Leško Dobrovoľník
   
 Valentín Švidroň, Rndr., Csc. Dobrovoľník     

 

 

GMO Free Komunita

Vyplňte prosím nasledujúci formulár a staňte sa členom našej GMO Free Komunity


captcha

Prehlásenie


Prehlásenie:

Celý obsah tejto webstránky je založený na názoroch a vedomostiach členov Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, pokiaľ nie je uvedené inak. Jednotlivé články sú založené na názoroch príslušného autora, ktorý si ponecháva autorské práva. Informácie na tejto webstránke majú slúžiť pre rozširovanie vedomostí a informácií z výskumu a skúseností ohľadom geneticky modifikovaných organizmov. Pokiaľ nie je uvedené inak, táto webstránka je plne financovaná a riadená členmi Občianskej iniciatívy Slovensko bez GMO, ktorí nepodporujú a ani neprijímajú žiadne finančné príspevky od tretích strán, akými sú napríklad politické strany alebo výrobcovia osív. Ak na tejto webstránke Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO propaguje nejakú inú webstránku, komunitu alebo organizáciu, robí to v presvedčení, že tým pomáha robiť tento svet krajším.

Ak chcete použiť nejaký obsah z tejto webstránky, kontaktujte ma prosím na info@vsetkoogmo.sk.